RumburkVet
cz de
  • pic1
  • pic2
  • pic3

Služby pro pacienty


Vakcinace

Je základem pro zdravý život každého psa i kočky. Pozornost je potřeba věnovat zejména mláďatům, ale nepodceňovat ani pravidelné roční vakcinace u dospělých zvířat. Novinkou je možnost prodloužených intervalů u vakcinace proti vzteklině.

Odčervení

S odčervením je nutné začít u mláďat ve věku 2-4 týdnů a dodržovat pravidelné intervaly podle přípravku a věku zvířete. Dnes je samozřejmostí možnost odčervovat i formou spot-on kromě klasických tabletových forem.

Mikročipy

Vystavení pasu i aplikaci mikročipu provádíme v naší ordinaci na počkání. Aplikujeme mikročipy Datamars a LifeChip s bezplatnou registrací v Národním registru majitelů zvířat. Mikročipy splňují normu ISO 11784. Označení mikročipem umožňuje identifikaci zvířete po celou délku jeho života.

Prevence

U dospělých zvířat je nutné věnovat pozornost pravidelným každoročním vakcinacím a vhodným intervalům pro odčervení. U zvířat starších 7 let se doporučuje nechat provést kompletní vyšetření, které může pomoci odhalit skryté příznaky onemocnění.

Péče o chrup

Pravidelné očkování může majitel zvířete využít a nechat skontrolovat svému miláčkovi chrup. Zubní kámen vede k zánětu dásní a hrozí, že infekce z ústní dutiny napadne i jiný orgán. Častou komplikací je infekce srdečních chlopní.

Interní medicína

Pro vyšetřování interních problémů psů a koček využíváme moderní diagnostické metody jako je RTG vyšetření, vyšetření ultrazvukem a různé laboratorní testy. Pro test správné funkce srdce provádíme EKG vyšetření, ultrazvukovým přístrojem jsme schopni srdíčko vyšetřit podrobněji.

Operativní zákroky

Operativní zákroky provádíme v inhalační anestézii, která je vhodná i pro pacienty vyššího věku nebo nemocné. Inhalační anestézie je nejbezpečnějším a nejšetrnějším druhem narkózy.

Poradenství ve výživě

Nabízíme prodej kvalitních a osvědčených značek krmiv pro psy i kočky. Protože kvalitní výživa je základem zdraví každého jedince.